Lune ja Lukas on metshaldjad, kes seiklevad äsja ilmunud lasteraamatus "Sõõm metsaõhku". Nendesuguseid metsahaldjaid on palju ja neid elab nii metsas kui ka mererannas, jõgede ja järvede kaldal ja aasadel, samuti taevalaotuses.

Aga mida teevad Lune ja Lukas päevad läbi? Nad uurivad loodust – taimesid, loomasid. Nad vaatlevad ja mõtisklevad selle üle, mida nad näevad. Metsahaldjad soovivad väga, et kõik teaksid loodusest nii palju kui võimalik, sellepärast nad jutustavad kõigest sellest ka sulle. Nad ei oska kõneleda loomadega, kuid nad mõistavad neid ilma rääkimata. Nad saavad aru loomade liigutustest ja häälitsustest, mida nad mõtlevad, kurdavad või kardavad. Kuna Lune ja Lukas liiguvad ringi meile märkamatult ja uurivad kõike, siis panevad nad väga palju huvitavat tähele. Nad räägivad ka oma tunnetest ja mõtetest. Aga et Lune ja Lukas on väga vaikse häälega, on nende jutud edasi andnud "Sõõm metsaõhku" audioraamatus Janek.

Kui sa tähele paned, siis Lunega kaasas lendab kaks liblikat ning Lukase kotist pistab pea välja konn. Neil on alati mõni sõber kaasas, kellega koos nad käivad ümbrust avastamas. Sõbrad on toeks, kui vahel ei julge kuhugi minna või midagi ette võtta. Nad sosistavad vaikselt kõrva, et sa saad kõigega hakkama. Peab mainima, et konn on natuke uudishimulikum ja julgem kui Lukas, seega võib teda uudistamas kohata peaaegu igal pool.

Lunel on tiivad ja ta saab koos oma liblikatega ringi lennelda. Lukasel on peas oksad, millega ta saab ennast puulatvades hästi peita ja ka nende abil kergesti ringi ronida. Lukasel on suured kõrvad, millega ta kuuleb isegi kaugeid hääli, ja et need kõrvad on väga kapsalehtede moodi, siis võib ta ennast peita ka kapsalehtede vahele.

Mõnusat seiklust koos Lune ja Lukasega lasteraamatus „Sõõm metsaõhku. Metsalood“