Janek Sarapson, Elina Kirt, Johanna-Iisebel Järvelill, Kaarel Kivikangur, Terje Oim, Eduardo Agni "Sõõm metsaõhku. Metsalood" raamat

Johanna-Iisebel Järvelill, autor

Teised Iisebelist: Iisebel on nagu päike, alati särav ja sädelev, loominguline, heatahtlik, südamlik, ilus, õrn, naiselik, rõõmus ja soe; ning valmis ka kõike seda teistele jagama. Tal on kodus üks ütlemata usin võlupliiats, mida ta aastaid kiivalt teiste silma eest lauasahtlisse peitis ja vaid oma tarbeks ilusate kirjade kirjutamiseks kasutas. Kuid ühel päeval leidis Elina selle kogemata üles, kui Iisebel polnud jõudnud seda ära peita. Sellest päevast algas Iisebelil uus eluetapp, mil kõik see, mida ta võlupliiats üles tähendas, leidis tee ka sinu silmade ette. Liseks on Iisebel suur looduse- ja loomasõber, enda ühendust looduse ja loomadega soovib ta edasi anda ka kõigile teile – nii suurematele kui pisematele.

iisebel@lunelukas.com +3725086261

Terje Oim, projekti- ja turundusjuht

Teised Terjest: Need, kes Terjet veel ei tunne, nad ei tea tegelikult kui paljust on nad ilma jäänud. Kuidas nad saaksidki? Terje on niivõrd mitmekülgne ja sedavõrd terane pliiats, et tema käe all valmivad sama hästi nii imetabased sojaküünlad, lilleveed, kui raamat koos terve maailmaga. Terje pehme kuid kindel käsi ohjab kogu meeskonda, kes raamatu maailma sinuni toonud on. Ta teab mis on hea ja oskab seda kõikideni tuua. Terje on hakkamist täis ja väga südikas. Teda ei häiri, et kell on palju – kui töötahe on suur, siis see ei sega. Väga soe ja mõistev. Terje proovib alati leida lahenduse kõikidele küsimustele ja muredele ning see alati õnnestub suure eduga. Ta leiab lahendused justkui lennult haarates. Lisaks on ta suur loomasõber, kelle oluline moto elus on aidata endast nõrgemaid.

terje@lunelukas.com 

Elina Kirt, ideeline konsultant

Teised Elinast: Inimesed, kes Elinat esmakordselt kohtavad, hüüavad justkui ühest suust – see on ju Kunksmoor Emmeliine! Tegemist on metsas elava, taimedega ja loomadega rääkiva väikese nõiaga, kel kodus omavalmistatud kreemid, salvid, taimeteed ja võluvõided. Ta armastab vuliseva jõega jutustada ja oma aias taimedega nende eluolu uurida. Kui vähegi saab, siis leiab teda metsast, lauluviis huulil, taimi, lilli, marju ja seeni korjamast. Elina on üle 15 aasta tegelenud inimeste psüühilise tervendamisega ja nõustamise kaudu abistamisega. Veel aasta tagasi käis ta inimeste juures linnas. Nüüd tuleb temaga kohtuda soovijal jalad alla võtta ja ise metsa põrutada, et enda elu sihid korda seada ja nii mõneski koormavast probleemist vabaneda. Elina sütitab kõiki enda energiaga. Ta on justkui väike säde, kes käib ühe juurest teise juurde ja süüdates nii kõigis nende loovuse. Tema positiivsus ja armsus on toetavad kõigis tegevustes. Elina on valmis kõigeks ettejuhtuvaks.

Laivi Põder, illustraator

Laivi endast: Mina olen Laivi, Tartust pärit illustraator. Armastan luua värvilisi ning atmosfäärilisi illustratsioone. Eelkõige paelub ja inspireerib mind kõik loodusega seonduv, seetõttu oli ka “Sõõm Metsaõhku” raamatu illustreerimine väga südamelähedane. Armastus lasteraamatute vastu tekkis juba väga varakult. Mulle meeldis see tunne kui raamat oli nii imeline, et tahtsin lihtsalt sinna loo ja piltide sisse ennast peita. Praegu lateraamatuid illustreerides, püüan seda sama tunnet luua ja edasi anda. Teised Laivist: Imelise õrna käekirjaga illustraator. Laivi joonistatud pildid panid lood elama. Tema õrnus paistab välja kõigilt piltidelt, mis on oma detailides nii armsad. Joonistused loovad justkui omaette maailma, millesse tahaks sisse astuda.

Laivi Põder "Sõõm metsaõhku. Metsalood" raamatu illustraator
Janek Sarapson "Sõõm metsaõhku. Metsalood" audioraamatu hääl

Janek Sarapson, audioraamatu jutustaja

Janek endast: …parimates aastates keskeas eluskõndija, keda on ikka saatnud elurõõm, uudishimu ja avastusrõõm selles silmale nähtavas ja mittenähtavas maailmas. Sellepärast mulle väga meeldib ka tuntud kirjaniku Antoine De-Exupery mõte raamatus “Väike Prints”: ..et mõnikord on oluline ja peamine silmale nähtamatu... Sellepärast minagi proovin alati vaadata asjad ja olukordade taha... et näha tuleb mõnikord silmad hoopis sulgeda ja lasta sellel tundmatusel end avada... Ning siis juhtubki IME! Minuga on nii juhtunud Soovin kõigile imelisi rännakuid sellel imelise Loodusega koduplaneedil ja oma piiridetta sisekosmoses kus kõik on võimalik! Teised Janekist: Janeku mahe hääl pani lood uuel tasemel elama. Ta tunneb enda häält väga hästi ja muudab oma hääle sügavusega lugude kuulamise maagiliseks. Tema rõõmus meel on väga nakkav.

Eduardo Agni, audioraamatu helimontaaž

Eduardo on Brasiilia muusik ja produtsent, kes on teinud edukat karjääri uuendusliku kitarristi ja heliloojana. Ta on salvestanud lugematuid teoseid koos Brasiilia ja maailmamuusika tunnustatud esinejatega. Lisaks sellele on ta kirjutanud auhinnatud muusikat dokfilmidele, näidenditele, kaasaegse tantsu etendustele ja teleseriaalidele. Teised Eduardost: Olenemata sellest, et Eduardo eesti keelt ei räägi, asus ta kohe audiolugude tegemise kallale. Tema huumorimeel on väga värskendav. Väga huvitav oli vaadata, kuidas ta kuulates eestikeelset lugu, justkui mõistis seda, ja leidis kohe sobiva heli või muusika.

Eduardo
Kaarel Kivikangur "Sõõm metsaõhku. Metsalood" raamatu kujundaja

Kaarel Kivikangur, kujundaja

Teised Kaarlist: Kaarel on tagasihoidliku loomuga, kuid selle tagaishoidliku kesta all on väga
positiivne, soe ja abivalmis Kaarel. Ta on oma töös väga sihikindel ning tal on silme ees
kindel nägemus, milline peab tulema lõpptulemus, olgu selleks siis logo või raamatu kujundus. Ja see visioon ongi õige.

Artur Paasoja, veebiarendaja

Teised Arturist: Artur on kiire ja täielik IT-taibu! Lisaks tööalastele professionaalsetele oskustele on tal suurepärane huumorimeel ja muhe olemine. Artur on väga meeldiv kolleeg, kellega saab peale arvutite ka muust maailmast rääkida.

Artur Paasoja Lune&Lukas projekti veebiarendaja